Tornikukk on sümbol.
Vana kiriku torni valmides pandi selle tippu kukk, mis kandis aastaarvu 1864. Tõenäoliselt tähistas see torni valmimist ning kiriku ümberehitustööde lõppu. Tornikukk seisis oma kohal niikaua kuni püsis torn. Kui see maha tõmmati, kukkus alla ka kukk. Mälestuste kohaselt olevat ta seejärel mõne päeva sõitnud ringi ühe traktori katusel. Ja kadus siis avalikkuse eest.
Õnneks ei saanud tornikukk hukka. Hoolitsevate tudulinlaste abil jõudis ta Roiu talu lauda lakka ning oli seal rahulikult peidus üle poole sajandi. Kui asutati MTÜ Tudulinna Kultuurikants eesmärgiga vana kirik taastada, oli ka tornikukel põhjust taas endast märku anda ja peidust välja tulla. See juhtus 2017 aasta lõpul.
Esimest korda esitleti vana tornikukke laiemale avalikkusele jaanuaris 2018 toimunud mõttetalgute ajal Tudulinna koolimajas. Sealt alates on tornikukest saanud vana kiriku taastamise sümbol. Ta on austanud oma kohalolekuga kõiki MTÜ Tudulinna Kultuurikants poolt korraldatud avalikke sündmusi.
Hr. Nathan Kuke eestvedamisel on valmistatud tornikukega ja kirjaga “Tudulinna” rinnamärgid, mis on saamas Tudulinna populaarseks sümboliks.
2018 suvel tornikukk restaureeriti KAR Grupp poolt.